2010 m. rugpjūčio 2 d., pirmadienis

Olandijos jaunimo atstovų viešnagė Kalvarijos Vaikų dienos centre „Žiniukas“

   Liepos 23-31 dienomis Sasnavoje viešėjo Olandijos „Jaunimo fondo Lietuvai“ nariai. Jų atstovai: Marike Grouve ir Sebastian Slots, liepos 28 d. svečiavosi Vilkaviškio vyskupijos Carito Kalvarijos Vaikų dienos centre „Žiniukas“. Svečius atlydėjo Kalvarijos jaunimo grupės vadovė Neringa Sikorskienė. Renginį organizavo vadovė – pedagogė Reda Kubilienė, socialinė pedagogė Daiva Martimjanovienė bei šiuo metu Vaikų dienos centre „Žiniukas“ praktiką atliekanti Marijampolės Kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto 3 kurso studentė Virginija Brokaitė.
   Į renginį, kuris vyko Kalvarijos sporto centre, sugužėjo gausus būrys dienos centro lankytojų, tėvelių, atvyko Kalvarijos ir Sangrūdos jaunimo grupės atstovai, Pradėdama renginį sveikinimo žodį tarė Vilkaviškio vyskupijos Carito direktoriaus pavaduotoja Aušra Adomavičiūtė, kuri dėkojo svečiams už gražų bendradarbiavimą besitęsiantį jau eilę metų.Vaikų dienos centro lankytojai bei darbuotojos, atvykusius svečius pakvietė pašokti draugystės šokį ir išbandyti jėgas linksmosiose estafetėse. Gera nuotaika, sportinis jaudulys, azartas liejosi per kraštus. Po linksmųjų estafečių Olandijos „Jaunimo fondo Lietuvai“ atstovai visus pakvietė atsigaivinti pačių atsivežtais gaiviaisiais gėrimais, pasivaišinti sausainiais.
   Antroji renginio dalis persikėlė į Kalvarijos vaikų dienos centro „Žiniukas“ patalpas, kur svečiai iš Olandijos organizavo žaidimą „Bingo“. Vaikai sulaikę kvapą sekė skaičius, o visus juos užbraukę lentelėje laimingus šaukė: „Bingo!“. Dovanų užteko visiems, Olandijos „Jaunimo fondo Lietuvai“ atstovai jų atgabeno ne vieną dėžę... Kai dovanos jau buvo išdalintos visi susirinkusieji susėdo prie pietų stalo, kur šiltas bendravimas tęsėsi toliau.
   Vilkaviškio vyskupijos Carito Kalvarijos Vaikų dienos centro „Žiniukas“ darbuotojos nuoširdžiai dėkoja Olandijos „Jaunimo fondo Lietuvai“ atstovams, šio renginio organizatoriams ir visiems prisidėjusiems prie šio nuotaikingo renginio bei viliasi, kad ši draugystė tęsis dar ne vienerius metus, kuri vaikams atneša daug naujų įspūdžių ir džiaugsmo.

Daiva Martimjanovienė
VVC VDC „Žiniukas“ socialinė pedagogė

Grigorijui „meškerė“ duota. Ar jis žvejos?

     Prieš pora mėnesių į Marijampolę atvykęs ukrainietis Grigorijus B. (Jis Lietuvos pilietis) greitai tapo žinomu žmogumi. Be nuolatinės gyvenamosios vietos, be darbo, be dokumentų jis vistiek pradėjo savo „misiją“ Suvalkijoje. Iš Ukrainos per Lenkiją, kur kelionę į Lietuvą apmokėjo Lenkijos Caritas, atkeliavęs patrauklios išvaizdos, kalbantis su rusišku akcentu jaunas vyras gerai išmano kaip suminkštinti žmonių širdis ir gauti sau naudos. Jis jau suspėjo apsilankyti Marijampolėje veikiančiose krikščioniškose bažnyčiose, pagalbos pasibeldė ir į Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ duris. Šios organizacijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Adomavičiūtė bei pagalbos centro „Rūpintojėlis“ vadovė Reda Kubilienė sakė, jog Grigorijui buvo suteikta visa įmanoma parama: „Caritas“ lėšomis jam padaryta asmens tapatybės kortelė, padėta įsiregistruoti Darbo biržoje, duota maisto produktų, kažkoks geradaris jam sumokėjo už vietą nakvynės namuose. „Caritas“ darbuotojos jam taip pat suteikė ir socialinę -psichologinę pagalbą, pasiūlė apsilankyti Veiklių žmonių bendrijoje bei Anoniminių alkoholikų susirinkimuose, nuvažiuoti į „Pilnų namų bendruomenę“ Panaros kaime, lankytis pas „Rūpintojėlyje“ nemokamas paslaugas teikiančią psichologę Nijolę Kryžanauskienę ar kreiptis į priklausomybių ligų gydytoją.

     Krikščioniškais terminais kalbant, „Grigorijui duota meškerė, kad žuvies jis pats pasigautų“. Tačiau vyras, beje, labai įtaigiai kalbantis apie Dievą bei Bibliją, ta meškere pasinaudoti, o tiksliau - keisti gyvenimo būdo, neskuba: kam žvejoti pačiam, jeigu yra pakankamai gailestingų žmonių ir organizacijų, iš kurių ir šiaip galima gauti naudos. Nakvynės namuose jam per prasta, išgerti duoda draugai, kurių jis jau suspėjo įsigyti. Nekviestas svečias pabuvojo ir Marijampolės krikščionių baptistų bažnyčioje, kurios pamaldos vyksta sekmadieniais P.Kriaučiūno bibliotekoje. Čia jis taip pat bandė pasinaudoti žmonių gerumu. Kaip minėjo šios bažnyčios pastorius Pranas Bielevičius, Grigorijui buvo suteikta pirminė pagalba, raginant apsispręsti gydytis nuo alkoholizmo, ieškoti darbo. Tačiau jaunas vyras vadovaujasi savais principais ir, pasinaudodamas savo puikia išvaizda ir iškalba graudina žmones išgalvotomis istorijomis ir prašo pinigų. Yra pastebėtas jaunų mergaičių draugijoje, vaikinų prašo parūpinti alkoholio.

     Kalbintos „Caritas“ darbuotojos prašo žmones būti atsargius, nesusižavėti Grigorijaus gebėjimu bendrauti, nesvarbu, nors jis nuolat kalbėtų apie Dievą. Žmogus puikiai sugebantis manipuliuoti kitų gerumu ir naivumu gali pridaryti problemų. Sutikus jį geriausia paraginti ateiti į Vilkaviškio vyskupijos Caritas pagalbos centrą „Rūpintojėlis“ (Bažnyčios g. 42, Marijampolė).

     Aldona MOKOLIENĖ / „Suvalkietis“, 2010 m. liepos 31 d.