2011 m. kovo 17 d., ketvirtadienis

Lietuvos Caritas ragina padėti Japonijai

     Lietuvos Caritas ragina visus tikinčiuosius ir geros valios žmonės padėti nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo ir cunamio Japonijoje.
     „Nuolat gauname iš Japonijos Caritas organizacijos pranešimus apie padėtį jų šalyje. Šiuo metu Japonijos Caritas atstovai yra nuvykę į Sendai miestą, kur jau pradedama teikti pagalba. Mūsų krikščioniška pareiga padėti nukentėjusiesiems, parodyti gailestingumą“, – sakė Lietuvos Caritas generalinis direktorius kun. Robertas Grigas.
     Japonijos Caritas vykdantysis direktorius Daisuke Narui pranešė, kad Sendai mieste Caritas subūrė darbo grupę, kuri rūpinasi centralizuotu informacijos teikimu, koordinuoja savanorių darbą ir pagalbos teikimą nukentėjusiesiems.
     „Sendai miestą sukrėtęs 9 balų žemės drebėjimas didelių sugriovimų pačiame mieste nepadarė. Žmonės elgiasi santūriai, panikos nėra. Formuojasi žmonių eilės prie degalinių ir maisto tiekimo punktų, tačiau visai kitas vaizdas yra pakrantės regione, kurį nusiaubė cunamis. Viskas čia padengta purvo sluoksniu, matosi daug sugriovimų. Atšalus orui ir iškritus sniegui, slėptuvėse besiglaudžiantys nukentėjusieji dažnai trise turi dalintis viena antklode. Juntami pakartotiniai požeminiai smūgiai“, – savo įspūdžiais iš nelaimės vietos dalinosi D. Narui.
     Lietuvos Caritas atidarė specialią sąskaitą, į kurią galima pervesti savo paramą nukentėjusiems:
atsiskaitomoji sąskaita Nr. LT07 7300 0101 2568 9426 AB banke „Swedbank“.
     Surinktos lėšos bus pervestos Japonijos Caritas organizacijai, kuri tiesiogiai teikia pagalbą nuketėjusiems žmonėms. Lietuvos ir Japonijos Caritas organizacijos priklauso tarptautiniam Caritas Internationalis tinklui.

     Lietuvos Caritas informacija

2011 m. kovo 16 d., trečiadienis

Pirmosios maisto produktų siuntos labdaros organizacijų sandėlius pasieks balandžio pirmosiomis dienomis (atnaujinta)

     Informuojame, kad šiandien, t.y. kovo 16 d. VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra, gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos prie Ūkio ministerijos sprendimą vykdant atvirąjį konkursą „Tiekėjams atrinkti dėl maisto produktų iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims“, tęsia pirkimo procedūras ir artimiausiomis dienomis sudarys maisto produktų tiekimo sutartis su konkursą laimujusiais maisto produktų tiekėjais.
     Kadangi maisto produktams pagaminti reikalingas tam tikras laikas, planuojama, kad labdaros organizacijų sandėlius pirmosios maisto produktų siuntos pasieks pirmosiomis balandžio dienomis. (Šaltinis: http://www.litfood.lt/Lists/News/DispForm.aspx?ID=162&Source=http%3A%2F%2Fwww%2Elitfood%2Elt%2Fdefault%2Easpx).
     Kai tik turėsime papildomos informacijos apie sudarytus maisto produktų tiekimo grafikus, jų asortimentą ir kiekius vienam asmeniui, informuosime papildomai.
     Taip pat visą informaciją, susijusią su MIATLNA programa galite rasti VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros tinklapyje www.litfood.lt, dešinėje pusėje pasirinkę skiltį „Pagalba maisto produktais“.

     2011 m. balandžio mėnesį paramai maistu gauti, sąrašuose įrašyti 56816 asmenys, gyvenantys Vilkaviškio vyskupijos Caritas aptarnaujamoje teritorijoje:
     Alytaus r. sav. - 7916;
     Birštono sav. - 748;
     Prienų r. sav.; 7326;
     Kalvarijos sav. - 3190;
     Kazlų Rūdos sav. - 3636;
     Marijampolės sav. - 7259;
     Vilkaviškio r. sav. - 10677;
     Lazdijų r. sav. - 5353;
     Šakių r. sav. - 7323;
     Kauno r. sav. (12-a sen.) - 3388.

Vilkaviškio vyskupijos Caritas informacija