2011 m. rugsėjo 30 d., penktadienis

Savanorystės metams besibaigiant

     Siekiant atkreipti dėmesį į savanorišką veiklą Europos Sąjungoje (toliau – ES), 2011-ieji pavadinti Europos savanoriškos veiklos metais. ES šalyse savanoriška veikla užsiima 92–94 milijonų suaugusiųjų. Tai sudaro 23 proc. visų vyresnių nei 15 m. amžiaus europiečių.
     Pratęsiant nuoširdų bendradarbiavimą, rugsėjo 29 d., Vilkaviškio vyskupijos Carite lankėsi Elko vyskupijos Caritas direktorius kun. Darius Kručinskis (Dariusz Kruczyński ) ir  bendradarbiai Marta Matusevič (Marta Matusiewicz) bei Pavelas Sčepanskis (Paweł Szczepański), Gardino vyskupijos Caritas direktorius kun. Vitalijus Dobrolovičius ir pavaduotoja Jelena Michalik. Šiame susitikime dalyvavo ir į jį atvykusius svečius pasveikino J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.
     Vilkaviškio vyskupijos Carito, subūrusio beveik 600 savanorių būrį, veiklą pristatė vyskupijos Caritas direktorius kun. Arvydas Liepa ir direktoriaus pavaduotoja Aušra Adomavičiūtė. Svečiams buvo parodytos nuotraukose užfiksuotos savanorių mokymų, darbo su vaikais, seneliais, priklausomybių turinčiais asmenimis, prekybos žmonėmis aukomis ir darbo su teistais bei nepasiturinčiais asmenimis akimirkos.
     Vėliau aktyviai buvo diskutuojama kuo skiriasi Caritas savanoriai nuo kitų NVO padedančių artimui. Buvo išreikšta mintis, kad Carito savanorio tikslas –  ne tik filantropinė veikla, bet per gailestingumo darbus žmonėms liudyti Jėzų. Galima drąsiai teigti, kad Caritas savanoriui širdį skauda dėl tų pačių dalykų kaip ir Dievui, ir iš šio skausmo gimsta troškimas padėti kitiems žmonėms konkrečiais darbais. 
     Šio susitikimo metu taip pat buvo aptartos savanorių motyvavimo ir pritraukimo problemos Lietuvoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje.
     Pabaigus diskusijas,  svečiai aplankė Vilkaviškio vyskupijos Caritas Pagalbos centrą „Rūpintojėlis“, kuriame apžiūrėjo parodą, skirtą Dievo Gailestingumo ir savanorystės metams paminėti bei susitiko su jaunaisiais Caritas savanoriais. Parodą VVC Pagalbos centro „Rūpintojėlis“ darbo laiku gali apžiūrėti kiekvienas norintis.
     Artimiau susipažinę su vienu iš mūsų vykdomų projektų, svečiai aplankė Marijampolės šv. arkangelo Mykolo baziliką, kurioje ilsisi Pal. Jurgio Matulaičio palaikai. Pasimeldę prie Pal. J. Matulaičio kapo bei apžiūrėję atnaujinamą bažnyčią, svečiai buvo pakviesti apsilankyti neseniai marijonų vienuolyne atidarytame muziejuje.
     Kitas kaimyninių vyskupijų Caritas atstovų susitikimas vyks Gardino vyskupijos Carite (Baltarusija).
    
     Jei nori padėti savo artimui – tapk Caritas savanoriu!
    
Vilkaviškio vyskupijos Caritas informacija

Nuotr.:
 1. Saros Karvelytės nuotr.: Svečiai Vilkaviškio vyskupijos Caritas Pagalbos centre „Rūpintojėlis“.
Pirmoje eilėje (iš kairės): Vilkaviškio vyskupijos Caritas direktorius kun. Arvydas Liepa, Gardino vyskupijos Caritas direktorius kun. Vitalijus Dobrolovičius, Elko vyskupijos Caritas direktorius kun. Darius Kručinskis.
Antroje eilėje (iš kairės): Pavelas Sčepanskis (Elkas), Jelena Michalik (Gardinas), Marta Matusevič (Elkas), Aušra Adomavičiūtė (Marijampolė), Dženeta Briliūtė (Marijampolė) ir Samanta Aleknavičiūtė (Marijampolė).
2. Aušros Adomavičiūtės nuotr.: Pal. J. Matulaičio muziejuje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą