2012 m. gegužės 25 d., penktadienis

„... tiltas ir grožis turėtų mus sujungti į vieną didelę piliečių bendruomenę – tokią, kurią iš tiesų vienija GERUMAS“

     Š. m. gegužės 18 d. asociacija „Sūduvos kultūros fondas“ Marijampolėje, Vilkaviškio gatvėje ant tilto per Šešupę, jau trečiąkart marijampoliečius pakvietė į akciją „Žydintis tiltas. Padovanok gėlę savo miestui“.
     Akcijos metu kiekvienas norintis, įskaitant įstaigas ir organizacijas, galėjo savo miestui padovanoti po svyrančiąją pelargoniją. Šiemet, Marijampolei švenčiant 220-ies metų miesto savivaldos jubiliejų, šioje akcijoje dalyvavo ir Vilkaviškio vyskupijos Caritas jaunieji savanoriai.
     Marijampolės pataisos namuose kalinčiųjų ir VšĮ Vaiko tėviškės namų auklėtinių pastangomis, besiruošiant šiai akcijai, buvo atnaujintas tiltas: nušveistos, atnaujintos ir nauja spalva nudažytos tilto atramos, pritvirtinti nauji loveliai geradarių padovanotoms gėlėms. Šiemet jomis UAB „Marijampolės gatvių remontas“ gėlininkės apsodino jau abi tilto puses, kurias prižadėjo prižiūrėti kaip ir kitus miesto želdynus.
     Šventinę akcijos nuotaiką kūrė Šakių kultūros centro cirko studijos „Šypsena“ artistai, kurie dalijo saldainius, žaidė su mažaisiais akcijos dalyviais, nepamirštant į žaismingą pasirodymą įtraukti ir vyresniųjų Marijampolės gyventojų bei jos svečių.
     O kokia šventė be kalbų, kurios buvo sakomos ant bačkos?.. Jaunieji Caritas savanoriai, pasipuošę Caritas marškinėliais ar liemenėmis, reprezentuodami organizaciją, dirbančią gailestingumo darbus vargstančiajam, šios akcijos metu kalbėjo apie savanorystės svarbą, meilę savo miestui – Marijampolei.   Pasisakydami jie priminė,  kad labai svarbu savo gimtajam miestui dovanoti, ne tik gražias gėles, bet taipogi ir gerus, prasmingus darbus šalia esančiam artimajam, pagal Jėzaus Kristaus mokymą broliui ar sesei.
     Tai iš tikrųjų nepaprastai džiugi ir vertinga akcija, nes jos metu, kiekvienas norintis galėjo išsakyti savo nuomonę, komplimentus savo brangiam, gimtam miestui ir taip, tam tikra prasme, susivienyti: patriotiškumu, miesto ir artimo meile, su Viešpaties pagalba – tikėjimu, suvokti, jog visada ateina šviesesnis rytojus, kuris atneša naujų siekių, vilties ir darbų, kiekvienam iš mūsų.
     LR Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, komentuodamas jaunųjų Caritas savanorių vilkimus marškinėlius ant kurių yra užrašas „Gerumas mus vienija“, sakė: „tiltas ir grožis turėtų mus sujungti į vieną didelę piliečių bendruomenę – tokią, kurią iš tiesų vienija GERUMAS“.
     Būkime geresni vieni kitiems ir tuomet mūsų gyvenimas taps prasmingesnis ir džiugesnis.
     Dėkojame akcijos rengėjams už nuostabią ir prasmingą šventę 2012-aisiais, Pal. Jurgio Matulaičio metais, kurio vyskupiškas šūkis kvietė „Blogį nugalėk gerumu!“.

     Vilkaviškio vyskupijos Caritas informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą